KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757360
*
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 23:15:53
1
600 kr
16/9 20:17:25
2
700 kr
16/9 20:42:01
3
Vinnande bud
16/9 20:43:08
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 23:15:53 | 1 | 600 kr |
16/9 20:17:25 | 2 | 700 kr |
16/9 20:42:01 | 3 | Vinnande bud |
16/9 20:43:08 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45